Skip to content
Home » TestoY MK капсули за потенција

TestoY MK капсули за потенција

  • by
TestoY MK капсули за потенција

Testo Y MK капсули за моќ – како функционираат?

Дали барате производ кој ќе ви помогне да имате посилни и подолготрајни ерекции? Сакате капсули кои ќе ви го зголемат пенисот и ќе ви помогнат да имате подобар секс? Ако е така, тогаш капсулите TestoY се производ за вас.

Докажано е дека природните капсули TestoY го зголемуваат протокот на крв во пенисот, што може да помогне при проблеми како што е еректилната дисфункција. Може да помогне и во зголемување на нивото на тестостерон во крвта. Најдобриот дел е тоа што е направен од природна мешавина на состојки, па затоа е сосема безбеден!

Капсулите TestoY се целосно природен препарат кој е составен од висококвалитетни растителни екстракти кои ја зголемуваат потенцијата. Ако сте заинтересирани да го зголемите вашиот сексуален нагон или сакате посилни и подолготрајни ерекции, ова би можело да биде токму она што ви треба!

Ајде да дознаеме повеќе за капсулите TestoY MK!

Капсулите се сосема природен препарат кој може да ви помогне да го зголемите нивото на тестостерон, кој е важен за сексуалното здравје на мажите. Докажано е дека ја подобрува ерекцијата и либидото додека помага за здравјето на простатата. Компанијата зад производот TestoY тврди дека нивниот производ е направен од 100% целосно природни состојки и ќе биде безбеден за секого.

Еве неколку важни факти за формулата TestoY:

Направено е од целосно природни состојки.

Во формулата нема несакани ефекти или штетни хемикалии.

Може да помогне да се зголеми нивото на тестостерон кај мажите и да се подобри сексуалното здравје.

Може да помогне со еректилната дисфункција и здравјето на простатата.

Безбедно е за секого, вклучувајќи ги и мажите кои земаат лекови и имаат медицински состојби.

Како функционира TestoY?

Капсулите TestoY ефикасно им помагаат на мажите да постигнат посилни ерекции, подобри оргазми и почести ејакулации.

TestoY содржи состојки како што се Л-аргинин, екстракт од козја трева и екстракт од кора од катуабе. Овие компоненти работат заедно за да го зголемат нивото на тестостерон во телото, што доведува до зголемување на либидото и севкупно подобрување на сексуалните перформанси.

TestoY исто така го зголемува бројот на сперматозоиди со стимулирање на производството на сперма од хипофизата на вашиот мозок (жлездата одговорна за производство на хормони).

Ова зголемено ниво на тестостерон може да доведе до зголемен сексуален нагон бидејќи го зголемува протокот на крв во вашето тело.

Предности на користење на Testo Y капсули

Ќе забележите и дека либидото ви е зголемено и имате посилна ерекција. Ова се должи на зголеменото ниво на тестостерон, што го прави телото погодно за сексуална активност.

Зголемен број на сперматозоиди: Друга придобивка од користењето на TestoY е зголемувањето на бројот на сперматозоиди. Тоа го прави со зголемување на вкупните нивоа на тестостерон. Ова води до зголемено производство на сперма што резултира со повисока стапка на плодност.

Подобрената плодност исто така ви овозможува да имате поздрави деца и подобрени сексуални перформанси кога имате секс со вашиот партнер или партнери ноќе кога сте подготвени за акција!

Состојки на TestoY

Состојките во капсулите TestoY се состојат од мешавина на растенија, поради што е докажано дека е ефикасно. Содржи витамини, минерали и амино киселини кои се од суштинско значење за растот на здравите сперматозоиди, а исто така ја подобруваат плодноста. Смесата содржи и антиоксиданси кои штитат од слободните радикали, кои можат да ги оштетат клетките на спермата. Еве неколку состојки.

Л-Аргинин HCL- L-Аргинин HCL е форма на амино киселината L-аргинин која е хидролизирана (хемиски поделена на помали единици) преку индустриски процес.

Tribulus Terrestris- Неодамнешните студии покажаа дека Tribulus Terrestris може да го зголеми либидото и перформансите на спортистите за време на тренингот. Други студии не откриле позитивни ефекти врз нивото на тестостерон или придобивките од оваа билка.

Мака корен во прав – Мака коренот е вид ротквица што расте во високите планини на Јужна Америка на Андите. Домородците долго време го користат како засилувач на енергија и афродизијак, меѓу другото.

Екстракт од Saw Palmetto – Екстрактот Saw Palmetto е направен од бобинки од растението Saw Palmetto. Широко се користи како третман за зголемена простата, исто така може да помогне во спречување на рак на простата со намалување на нивото на машкиот хормон.

Екстракт од Лонг Џек- Долг Џек е растение кое расте во Југоисточна Азија, Индија и Австралија. Тој е роднина на африканскиот колбас и може да се користи како алтернативен лек за лекување на еректилна дисфункција.

Testo Y Осврти

TestoY е капсула која помага за подобрување на плодноста и го зголемува квалитетот и квантитетот на спермата. Помага и за зголемување на сексуалната желба, ја подобрува тврдоста на пенисот и го зголемува бројот на сперматозоиди. Тоа е производ кој е развиен за да им помогне на мажите кои имаат проблеми со потенцијата. Има многу сведоштва од луѓе кои го користеле овој производ и имале одлични резултати.

Еве неколку прегледи на клиентите на TestoY:

„Го користам ова веќе околу еден месец и веќе ја чувствувам разликата во моето либидо и нивото на енергија“ – Никола Х.

„Среќен сум што овој производ ми делуваше одлично досега! Мојата сопруга вели дека е добро