Skip to content
Home » PhenGold Капсулите MK

PhenGold Капсулите MK

Капсулите PhenGold се природен додаток за слабеење кој им помага на корисниците да изгубат неколку килограми тежина побрзо и на најприроден начин без никакви несакани ефекти. Работи добро за секого.
На официјалната веб-страница, производителот посочи дека овој производ нема ГМО и не е направен со никакви вештачки ароми, и што е најважно, вегански.
PhenGold е производ на Swiss Research Labs Limited, реномирана компанија специјализирана за природни додатоци.

Со PhenGold, компанијата создаде моќен додаток за слабеење што го користат и мажи и жени. Оваа уникатна природна мешавина помага побрзо да согорувате маснотии, го зголемува нивото на енергија,
го забрзува метаболизмот и ги подобрува резултатите и општото здравје на корисникот.

Ова ослободување на складирани телесни масти може да ги зголеми вкупните нивоа на енергија и за физички и за ментални активности. Секојдневната употреба на PhenGold ќе помогне во намалувањето на желбите и маката; тоа беше твоето тело
нема да се акумулира непотребно и да ви помогне да ја вратите оригиналната фигура. Ако активно вежбате и следите строга диета, можете да ги спарите двата со овој додаток за да добиете попозитивен резултат за краток период.

PhenGold е релативно нов производ, но веќе се именуваше како најефикасни додатоци на слабеење на пазарот. Ако барате да ги елиминирате мастите, тежината и истовремено да градите мускули,
PhenGold е производ што ќе сакате да го вклучите во вашата исхрана. Посетете ја официјалната веб-страница тука за да најдете цена со попуст!

Една од најзабележителните работи во врска со PhenGold е тоа што сите негови состојки се природни, квалитетни и научно е докажано дека имаат нула несакани ефекти.
Овие природни состојки пропуштаат тежина и се формулирани за да добијат ефективен резултат за секој што сака да се здебели.

PhenGold ги содржи следниве состојки, сите имаат за цел да го подобрат метаболизмот и да го подобрат вашето општо здравје:

Кофеин
Додавањето на кофеин во овој додаток е да се зголемат нивоата на енергија и да се подобри потенцијалот на вашето вежбање. Кофеинот исто така го намалува чувството на исцрпеност.
Енергијата комбинирана со подобрен фокус е моќна алатка за слабеење и може да се најде од зелениот чај или зеленото кафе.

Екстракт од капсикум
Екстрактот од капсикум содржи додатоци за намалување на телесната тежина кои ја зголемуваат вкупната метаболичка стапка, овозможувајќи му на телото лесно да согорува подебело.
Оваа состојка исто така го зајакнува термогениот процес што помага дополнително да се добие основната температура во вашето тело. На тој начин, вашето тело ќе

Л-тирозин
Познато е дека Л-тирозин го подобрува фокусот и вниманието; производителот го вгради овој додаток во исхраната за да ги подобри резултатите на корисникот.

Производителот на PhenGold посочи дека користел 300mg L-тирозин за да го одржи телото активно и во состојба на будност, што е важно за време на сесиите за вежбање.
Состојката на согорувач на маснотии, исто така, го одржува адреналинот високо, што го прави вежбањето забавно и ефикасно, и можеби ќе можете да одржите долги часови тренинзи.

Л-Теанин
Друга важна состојка е Л-теанин; го спречува телото да добие натамошна тежина со намалување на непотребните маснотии. Л-теанин е аминокиселина што се наоѓа во листовите од чајот.
Производителот посочи дека PhenGold има 250mg L-теанин, што е корисно при слабеење.

Зелен чај
Како зелено кафе, зелениот чај се смета за антички метод за слабеење; сепак, современите истражувачи прибегнуваат кон оваа состојка за да помогнат во чистењето на телото одвнатре. Содржи катехини и кофеин,
компоненти за кои е познато дека помагаат во целите на слабеење. Во PhenGold се користат 500 мг зелен чај, сооднос за кој производителот откри дека има какви било негативни ефекти.

Родиола СП
Родиола Роуза е состојка која има за цел да ги зголеми менталните капацитети и перформанси, особено во теретана и да го намали стресот поврзан со овие физички активности.
Големиот број на издржливост што е достапен во оваа состојка помага во намалување на телесната тежина.

Родиола Роуза исто така му помага на телото да ослободи повеќе пот за време на работата, што е од суштинско значење за отстранување на токсините. PhenGold содржи 250 мг, што може да изгубите до 17 килограми
тежина во краток период за да се намали стресот поврзан со тежината.

Кајан пипер
Кајенската пиперка е уште една важна состојка на согорувањето на мастите што му помага на телото да изгуби дополнителна тежина. Компонентата помага да се потисне апетитот и да се зголеми метаболизмот, помагајќи му на телото да согорува големи количини маснотии.
Пиперката чили помага во процесот наречен термогенеза, што му помага на телото побрзо да согорува калории.

Витамин Б12 24 мг
Витамин Б12 е друга важна компонента достапна во овој додаток е витамин Б12; ја зголемува енергијата на телесните клетки и, како резултат, го подобрува метаболизмот и општото здравје.

Тие се целосно природни и дизајнирани да им помогнат на тешките луѓе да ослабат со намалување на количината на консумирана храна. На тој начин, ќе можете да ги намалите вашите желби и глад.
Бесплатна испорака низ целиот свет и 100-дневна гаранција за враќање на парите