Skip to content
Home » Krem Varikosette për venat

Krem Varikosette për venat

Varikosette

 

Kremi i venave Varikosette përdoret për t’i bërë këmbët të duken më mirë dhe të ndjehen më mirë. Nëse keni luftuar ndonjëherë me venat me variçe, e dini se sa frustruese mund të jetë të përpiqeni të përmirësoni pamjen dhe ndjesinë e tyre.

Po sikur të kishte një mënyrë të thjeshtë për të zgjidhur problemin?

Epo, ka! Varikosette është një krem ​​i krijuar për të ndihmuar me venat me variçe në këmbë. Ajo funksionon duke rritur tonin e lëkurës dhe duke reduktuar ënjtjen ose dhimbjen e shkaktuar nga ato venat e shëmtuara.

Varikosette është testuar tek burrat dhe gratë e të gjitha moshave, nga adoleshentët tek të moshuarit, kështu që nëse jeni duke luftuar me një problem afatgjatë ose keni nevojë për pak ndihmë shtesë për t’i bërë këmbët tuaja të duken të shkëlqyera për një rast të veçantë, Kremi Varikosette mund të ndihmë.

 

Çfarë është kremi i venave Varikosette?

Varikosette është një krem ​​që aplikoni në lëkurën e këmbëve tuaja. Ka një formulë të përbërë nga përbërës natyralë, duke përfshirë vajra esencialë dhe ekstrakte bimore, të cilat ndihmojnë në përmirësimin e pamjes së venave tuaja dhe zvogëlojnë dukshmërinë e tyre. Produkti gjithashtu ndihmon në zbutjen e lëkurës në këmbë, gjë që mund të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve ose djegieve.

Varikosette është testuar në prova klinike dhe është provuar të jetë efektive, me mbi 90% të përdoruesve që raportojnë një përmirësim në pamjen e venave të tyre pas përdorimit të produktit për vetëm katër javë.

 

Faktorët që ndikojnë në venat me variçe

 

Disa faktorë ndikojnë në venat me variçe. Disa nga faktorët janë mosha, gjinia, gjenetika, obeziteti dhe pozicioni i këmbëve tuaja për një periudhë të gjatë kohore. Plakja shkakton konsumimin e venave dhe kjo shkakton keqfunksionimin e valvulave të venave. Dihet se femrat janë më të prekurat nga variçet. Kjo për shkak se gratë janë të ekspozuara ndaj ndryshimeve të shpeshta hormonale. Shtatzënia, premenstruacioni dhe menopauza janë disa nga faktorët tek femrat që prekin variçet. Venat me variçe mund të trashëgohen nga prindërit tuaj. Personat mbipeshë mund të preken nga venat me variçe, sepse ato ushtrojnë më shumë presion mbi venat për shkak të peshës së tyre. Njerëzit që qëndrojnë në këmbë për periudha të gjata kohore mund të kenë venat me variçe.

venat e zgjeruara

 

Si funksionon kremi i venave Varikosette?

Kremi funksionon duke holluar gjakun që rrjedh nëpër venat tuaja, gjë që redukton ënjtjen dhe e bën më të lehtë që gjaku të rrjedhë përsëri nëpër to. Kremi gjithashtu përmban përbërës që parandalojnë bakteret të grumbullohen në venat tuaja, duke çuar në probleme të mëtejshme të qarkullimit dhe ënjtje.

 

Varikosette funksionon në tre mënyra:

 

Kremi përmban përbërës që parandalojnë grumbullimin e baktereve në venat tuaja, duke çuar në probleme të mëtejshme të qarkullimit dhe ënjtje.

Ai përmban përbërës që hollojnë gjakun që rrjedh nëpër venat tuaja, gjë që redukton ënjtjen dhe përmirëson qarkullimin.

Ai stimulon prodhimin e qelizave të reja në venat tuaja, gjë që ndihmon në riparimin e dëmtimit dhe parandalimin e problemeve të mëtejshme të qarkullimit.

Kremi gjithashtu ndihmon në reduktimin e indeve të mbresë në muret e venave tuaja (që mund të ndodhin kur ato bëhen shumë të fryrë), duke e bërë më të lehtë që gjaku të rrjedhë nëpër to pas përdorimit të Varikosette për disa muaj.

 

Përparësitë e përdorimit të kremit Varikosette për venat

Varikosette është një krem ​​tërësisht natyral që trajton venat me variçe, lëkurën e rrudhur dhe celulitin. Redukton shfaqjen e venave me variçe duke i bërë ato më pak të dukshme. Varikosette gjithashtu redukton celulitin duke zbutur dhe forcuar shtresën e lëkurës për të mbështetur lëkurën e varur poshtë. Aplikimi i vazhdueshëm minimizon volumin e qelizave yndyrore, duke rezultuar në një sipërfaqe më të lëmuar të lëkurës.

Përparësitë e përdorimit të Varikosette janë:

Ndihmon në reduktimin e shfaqjes së venave me variçe.

Ndihmon në përmirësimin e pamjes së venave merimangë.

Ndihmon për të reduktuar dhimbjen dhe ënjtjen në këmbë.

Ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës për një pamje më të fortë dhe më të shëndetshme.

Gjithashtu përmirëson pamjen e plagëve dhe shenjave në këmbët tuaja duke reduktuar dukshmërinë e tyre me kalimin e kohës me përdorim të vazhdueshëm (për sa kohë që nuk i gërvishtni!).

 

Përbërësit e kremit të venave Varikosette

Përbërësit aktivë të këtij produkti janë krejtësisht natyralë dhe punojnë së bashku për të reduktuar shfaqjen e venave me variçe, venave merimangash dhe ënjtjen e këmbëve. Kjo perfshin:

Goldenrod – Ky është një astringent natyral dhe anti-inflamator. Ndihmon në reduktimin e shfaqjes së venave merimangë dhe ënjtjen e këmbëve duke ngushtuar enët e gjakut dhe duke reduktuar mbajtjen e lëngjeve në këmbë.

Ekstrakt i gështenjës së kalit – Ky është një hollues natyral i gjakut që ndihmon në reduktimin e shfaqjes së venave me variçe. Ajo funksionon duke holluar gjakun tuaj në mënyrë që të mos grumbullohet në venat tuaja dhe të mos shkaktojë fryrje aq shumë.

Ekstrakti i farës së rrushit – Ky është një anti-inflamator natyral që ndihmon në reduktimin e shfaqjes së venave me variçe, venave merimangash dhe ënjtjen e këmbëve duke reduktuar inflamacionin në këmbë.

 

Efektet anësore të Varikosette

 

Rishikimet e Varikosette tregojnë se nuk janë raportuar reaksione serioze negative në lidhje me përdorimin e tij.

 

Shqyrtimet e klientëve për kremin e venave Varikosette

Vlerësimet e klientëve për Varikosette janë pozitive, me shumicën e klientëve që thonë se është praktik dhe i lehtë për t’u përdorur.

Një klient tha: “Isha skeptik në fillim sepse

kaq shumë produkte si ky thonë se funksionojnë kur nuk bëjnë asgjë. Por Varikosette përmirëson pamjen dhe ndjesinë e këmbëve të mia pas vetëm disa ditësh përdorimi”.

Një tjetër tha: “Kam vite që kam venat me variçe dhe e urrej se si duken në këmbët e mia. Ky krem ​​i ndihmon ata të duken më mirë pa asnjë efekt anësor apo shqetësim”.

 

Si të përdorni kremin Varikosette?

Nëse përdorni kremin Varikosette, do t’ju duhet të ndiqni vetëm disa hapa.

Aplikoni kremin në vendet ku keni venat me variçe.

Masazhojeni butësisht në lëkurën tuaj për ta lejuar atë të përthithet siç duhet në trupin tuaj.

Përdoreni këtë krem ​​dy herë në ditë për rezultate më të mira, por mos e aplikoni më shumë se dy herë në ditë pasi mund të dëmtojë lëkurën tuaj nëse përdoret shumë.

 

konkluzioni

Shpresojmë që ky artikull t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë Varikosette dhe të vendosni nëse do ta përdorni apo jo. Është një produkt i mrekullueshëm që ka ndihmuar shumë njerëz me probleme me dhimbjet e këmbëve dhe i ka bërë ata të duken më mirë. Nëse e keni kërkuar diçka të tillë, ju rekomandojmë ta provoni!