Skip to content
Home » Diet Lite MK

Diet Lite MK

Diet Lite – Природен комплекс за обликување на телото во форма на растворливи кеси!
Прашок за слабеење Diet Lite е комплекс кој содржи природни состојки и микроелементи за слабеење, што го промовира процесот на слабеење и согорување на маснотии.
24 часа, дури и кога спиете. Оптималната комбинација на состојки во прав Diet Lite го забрзува метаболизмот, го регулира апетитот и го стимулира согорувањето на мастите.

Diet Lite состав
Протеини од грашок и кафеав ориз: извор на есенцијални хранливи материи и аминокиселини. Го олеснува гладот ​​и обезбедува енергија и го стимулира создавањето на мускулна маса.

Какао: го забрзува распаѓањето на мастите. Важно е во борбата против дебелината и сродните болести. Зрната какао содржат многу витамини од групата Б, витамин Ц и есенцијални масни киселини омега-3. Богато е со минерали: селен, бакар, хром, цинк, калциум, кои ја регулираат работата на метаболизмот.

Спирулина: Спирулината е богата со хранливи материи и брзо и лесно се вари. Го намалува чувството на глад, и го снабдува организмот со потребната енергија.

Природни трици: активирајте ја цревната перисталтика, забрзајте го варењето.